Šiame puslapyje rasite naudingos informacijos apie žmogaus sveikatą, sužinosite apie sveikatinimo veiklą darželyje, pasidalinsime smagiomis akimirkomis. Kviečiu dažnai užsukti į šią skiltį ir paskaityti rekomendacijas ir pranešimus apie:

  • Sveiką mitybą
  • Fizinį aktyvumą
  • Psichinę sveikatą
  • Užkrečiamąsias ligas
  • Žalingus įpročius
  • Aplinkos sveikatą
  • Traumas

Siekiant užtikrinti vaikų saugumą ir gerovę ugdant sveikus įgūdžius nuo mažų dienų darželiuose vykdomi sveikatos stiprinimo užsiėmimai gali būti ne tik naudingi, bet ir būtini. Vienas iš tokių užsiėmimų vyko gegužės 30 dieną, „Gudručių“ grupėje. Užsiėmimo metu visuomenės sveikatos specialistė Gražina vaikus supažindino, kaip teisingai reaguoti į įvairias situacijas, kurios gali reikalauti pirmos pagalbos teikimo, pradedant nuo paprastų sužalojimų, tokie kaip įbrėžimai ar nedidelės žaizdos ir baigiant rimtesnėmis situacijomis, tokiomis kaip sąmonės netekimas ar kvėpavimo nebuvimas. Vaikučiai mokinosi, kaip bintuoti sužalotą vietą, daryti dirbtinį kvėpavimą, kaip išsikviesti greitąją pagalbą, bei susipažino su tokiomis priemonės, kaip turniketas ir defibriliatorius. Tokio tipo užsiėmimai darželyje yra neįkainojami, nes jie ne tik moko vaikus svarbių gyvenimo įgūdžių, bet ir padeda jiems pasitikėti savo gebėjimais ir suvokti, kaip jie gali padėti kitam žmogui, kai to reikia labiausiai.

Gegužės 23 d. sveikatos specialistė Gražina su „Gudručių“ grupės vaikais dalyvavo sveikatos valandėlėje apie žalingus įpročius. Išsiaiškinome, kokią žalą vaiko ir suaugusiojo organizmui daro rūkymas ir kokios sveikatos problemos kyla rūkančiajam. Įvardinome neigiamas rūkymo pasekmes, kaip tai kenkia pačiam žmogui ir jo šeimai, kaip elgiasi ir atrodo išgėręs žmogus. Vaikai su dideliu susidomėjimu, smalsumu apžiūrėjo vaizdines priemones: rūkančio ir nerūkančio plaučius, talpą su dervų kiekiu prisikaupusiu per metus, galėjo išbandyti alkoholio poveikį imituojančius akinius, kad suprastų, kokią įtaką alkoholis daro žmogaus regėjimui, kaip yra iškraipomas vaizdas.

Triukšmas – tai dirbtinai sukelti įvairaus stiprumo ir dažnio garsai, kurie trukdo dirbti, poilsiauti ir kenkia sveikatai. Kiekvienais metais paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą ir skatinti tylesnių namų, tylesnių ugdymo įstaigų bei tylesnės poilsio aplinkos sukūrimą. Darželio visuomenės sveikatos specialistė vaikus, supažindino su triukšmo sąvoka, papasakojo koks yra triukšmo poveikis žmogaus sveikatai, supažindino kaip reikia apsisaugoti nuo triukšmo, matavo garso intensyvumą. Susitikimo metu vaikai atliko daug įvairių užduotėlių.

Primename, kad lopšelis – darželis ,,Linelis“ dalyvauja vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo ugdymo įstaigose programoje. Pagrindiniai programos tikslai: paskatinti vaikus vertinti vaisių ir daržovių naudą, padidinti suvartojamų pieno ir pieno produktų dalį vaikų mityboje bei įdiegti vaikams supratimą apie jų teigiamą poveikį sveikatai.

Užkrečiamos ligos – tai infekcinės ligos, kurias sukelia įvairūs mikroorganizmai (virusai, bakterijos, pirmuonys), patekę ir išplitę žmogaus organizme. Sausio 11 dieną „Gudručių“ grupės ugdytiniams vyko pamokėlė „Užkrečiamųjų ligų prevencija“. Pamokėlės metu buvo kalbama apie virusus ir bakterijas bei kas gali nutikti nesilaikant asmens higienos. Vaikai kartu su sveikatos specialiste kūrė savo virusą, mokinosi plauti rankas, aptarė, kada jas reikia plauti bei sužinojo apie kitas apsaugos priemones norint išvengti užkrečiamųjų ligų.

Spalio 12dieną lopšelyje – darželyje „Linelis“„Žiogelių“ grupėje, vyko žaisminga pamokėlė, kurios metu vaikai mokėsi prižiūrėti dantukus.

Aiškinomės kokios yra pagrindinės dantukų valymo taisyklės ir pasinaudojant dantų muliažu, šepetėliu prisiminėme taisyklingus dantukų valymo judesius. Kalbėjome koks turi būti dantų šepetėlis, kiek naudoti dantų pastos, kada ir kiek laiko reikia valyti dantukus. Aptarėme kitas dantų higienos priemones (tarpdančių siūlai, įvairūs šepetėliai, krapštukai ir kt.), kada jos naudojamos ir kaip apsaugo nuo dantukų priešų. Vaikai taip pat buvo supažindinti su nepalankaus maisto poveikiu dantims. O pamokėlės pabaigoje jau patys parodė, kaip jiems sekasi valytis dantukus.

Gražina Draugšienė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą darželyje.

Visi norime turėti gražius, baltus, sveikus dantukus. Gražios šypsenos paslaptis – tai tinkama dantukų priežiūra nuo pat jų vystymosi pradžios. Norint turėti sveikus dantukus būtina pasirūpinti ne tik pakankamai gera burnos higiena, bet taip pat ir tinkama mityba. Kiekvienam vaikučiui yra žinoma, kad saldumynai yra vienas didžiausių sveikų dantukų priešas, todėl jų kiekį rekomenduojama riboti, tačiau juk taip sunku jiems atsispirti. Taip lopšelyje darželyje „Linelis“ startavo VISUOMENĖS SVEIKATOS RĖMIMO SPECIALIOJI PROGRAMA „Sveikatos keliu keliaukime kartu“ 2023 m. rugsėjo 14 dieną vyko veikla, sveikos gyvensenos tema „Švarūs dantukai – sveiki dantukai“, kurią suorganizavo visuomenės sveikatos specialistė Gražina.. Veiklos tikslas – nuteikti vaikus rūpintis savo dantukais, išsaugoti juos sveikus ir gražius. Veiklos metu ugdytiniai įtvirtino žinias apie dantukų priežiūros įgūdžius, bei lavino sveikatos saugojimo kompetenciją. Diskutuodami lavino gebėjimą mąstyti, reikšti savo mintis. Atlikdami užduotis, įtvirtino žinias apie dantų higieną. Įsiminė svarbiausias taisykles, kaip taisyklingai valyti bei prižiūrėti dantukus, kad jie visada būtų sveiki ir gražūs. Praktinio užsiėmimo metu, pasitelkus dantų šepetėlį, kiekvienas vaikas turėjo galimybę pats pamėginti teisingai išsivalyti dantukus.

Lopšelio-darželio „Linelis“ priešmokyklinukai dalyvavo kompetencijų tobulinimo pamokoje. Šiandienos darželyje mokymą keičia mokymasis. Labai svarbu įtraukti ugdytinį į aktyvų, sąmoningą mokymą(si), sukurti mokymąsi skatinančią aplinką, per praktinį patyrimą motyvuoti skatinti domėtis, tyrinėti ir taikyti. Tuo tikslu darželyje lankėsi iš Mažeikių KPKP Henrikas Pečiulis, kuris supažindino vaikus su Lietuvos kariuomenės struktūra, profesine karo tarnyba, ginkluote, ekipuote ir maitinimu. Pamokėlė suteikė labai daug gerų emocijų.

Kasmet vis daugėja vaikų, turinčių regos sutrikimų. Didžiausią vaidmenį vaidina visuomenės evoliucija, į kasdienį mūsų gyvenimą atnešusi didžiausius regėjimo priešus – televizorių, kompiuterį, išmaniuosius telefonus. Vaikams augant, ypač pradėjus lankyti mokyklą, padidėja jų akims tenkantis krūvis, jos greičiau pavargsta. Norėdami atkreipti dėmesį į vaiko regėjimo svarbą, „Žiogelių“ grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis ir sveikatos specialiste Gražina lankėsi Optikos salone. Optikos specialistė pravedė edukaciją, kurios metu papasakojo apie akinukus, kaip juos išsirinkti. Susipažinome su salone naudojamais prietaisais tokiais, kaip pupilometras, optometras, pasitikrinome regą, bei atlikome akių mankštelę ir gavome dovanų.


Gruodžio mėn. „Žiogelių“ grupės vaikai dalyvavo pamokoje „Žiemos pavojai“. Žiemą gali laukti ne tik smagūs pasivaikščiojimai po apsnigtą mišką, slidinėjimas nuo kalnų, čiuožimas ant ledo, bet ir įvairūs nemalonumai – kartais ir labai skausmingi. Visuomenės sveikatos specialistė papasakojo apie pagrindinius žiemos pavojus, kaip pasirūpinti atitinkama apranga ir avalyne žiemos metu, aptarė, kaip elgtis įlūžus ledui, slidžioje gatvėje, kaip saugiai pramogauti gamtoje. Žiūrėjo ir aptarė mokomuosius filmukus „Žiemos pavojai“, „Kaip elgtis įlūžus į vandenį“. Vaikai buvo labai aktyvūs diskusijos metu. Jie noriai dalinosi savo patirtimi, uždavinėjo klausimus.

Lopšelyje–darželyje „Linelis“ vyko „Sveikų dantukų“ pamokėlių kursas. Jų tikslas – kuo anksčiau vaikams įdiegti teisingus burnos higienos įpročius, kad jie džiaugtųsi sveikais dantimis.Vaikams buvo pasakojama apie burnos sveikatą. Jei nevalys dantukų – juos skaudės, kaupsis apnašos ir bakterijos. Dantų muliažo pagalba rodomas dantukų valymo kelias. Kiek kartų reikia valyti dantukus? Kiek uždėti pastos ant dantų šepetėlio? Kaip valyti visą dantukų paviršių su šepetėliu? Kada keisti dantų šepetukus? Šie klausimai ir dar daug kitų aptarti pamokų metu. Mokomojoje knygelėje „Asmens higiena“, atliko užduotis susijusias su burnos higiena. O praktinius įgūdžius tobulino valydami savo dantukus, KAD DANTUKAI BŪTŲ SVEIKI IR GRAŽŪS!!!

Šiandien minint Pasaulinę košės dieną su lopšelio-darželio „Linelis“ ugdytiniais ir jų tėveliais, sveikatos specialistės Gražinos pagalba atnaujintos žinios apie sveikos mitybos piramidę. Tėveliai kartu su vaikais papusryčiavo ir sužinojo, kad teisingai vaikų mitybos dienos pradžiai yra labai svarbūs pusryčiai. Įvairių grūdų košėse gausu organizmui būtinų skaidulinių medžiagų, baltymų, pilnaverčių angliavandenių ir vitaminų.

Rugsėjo 14 ir 15 d. Mažeikių lopšelyje-darželyje „Linelis“ priešmokyklinių grupių ugdytiniams visuomenės sveikatos specialistė Gražina pravedė edukacinius užsiėmimus. Jų tikslas – supažindinti su užkrečiamųjų ligų ir mikroorganizmų įvairove bei apsaugos nuo jų būdais.Vaikai susipažino su užkrečiamųjų viršutinių kvėpavimo ligų prevencija, ligų simptomais ir priežastimis. Susipažino su mikrobų įvairove. Vaikams pratybų metu buvo primintos rankų higienos taisyklės ir jų laikymosi svarba. Užsiėmimo metu vyko muiliuko gaminimo edukacija, čia į pagalbą atskubėjo mokytojos Virginija ir Vaiva, tad gerų emocijų ir susidomėjimo netrūko. O vaikai noriai su savo pagamintais muiliukais plovė rankytes ir pildė rankų plovimo dienoraštį.

Gegužės 31-oji – Pasaulinė nerūkymo diena. Šią dieną, ir ne tik, siekiame atkreipti dėmesį ir pateikti ugdytiniams būtiną informaciją apie rūkymą kaip sveikatai kenkiantį, žalingą įprotį. ,,Žiogelių” ir ,,Spinduliukų” grupių ugdytiniai dalyvavo akcijoje „Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus“. Dalyvaudami tokio tipo akcijose, mokiniai mokinami gyventi sveikai, be žalingų įpročių.

Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į prastėjančius sveikatos rodiklius lopšelio darželio „Žiogeliai“ grupės ugdytiniai surengė akciją Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Nepabūgę lietučio sutiktiems gyventojams dalino skrajutes su palinkėjimais keisti gyvenseną į kuo sveikesnę ir savo patobulintu sveikatą gerinančiu kokteilio receptu.
Visose darželio grupėse vyko sveikatinimo veiklos.

Startuoja portalas mažiesiems „Katantinas.lt“ – padės spręsti kylančius iššūkius pandemijos metu.
Plačiau skaitykite ČIA

SPRENDIMAS
DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ

VAIKŲ RANKŲ DEZINFEKANTŲ PASIRINKIMAS – plačiau skaitykite ČIA


Per nešvarias rankas plinta apie 80 proc. infekcinių ligų. Tinkamai plaunant rankas apsisaugotume nuo aštuonių iš dešimties ligų. Pasaulinę rankų plovimo dieną (spalio 15-ąją) lopšelyje-darželyje „Linelis“ Spinduliukų grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Danute ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Gražina aptarė higienos svarbą, išsiaiškino, kad rankų higiena tai paprastas, veiksmingas ir prieinamas būdas užkirsti kelią infekcinėms ligoms ir išgelbėti gyvybes. Užsiėmimo pabaigoje vaikučiai atliko užduotėles iš knygutės „Asmens higiena“.

Spalio mėnesį lopšelio-darželio „Linelis“ ugdytiniams pamokėles apie burnos higieną pravedė visuomenės sveikatos specialistė Gražina. Puoselėjant burnos sveikatą kiekvieno žmogaus asmeninis indėlis yra labai svarbus, nes dviejų labiausiai pasaulyje paplitusių burnos ligų – dantų ėduonies ir periodontito – atsiradimas didžiąja dalimi yra nulemtas mūsų elgsenos, t. y. burnos higienos įgūdžių, mitybos pobūdžio, žalingų įpročių ir pan. Pamokėlės skirtos stiprinti vaikų dantų valymo įgūdžius.

Apie COVID-19 prevenciją ugdymo įstaigoje skaitykite ČIA

Apie COVID-19 ligos valdymą vaikų ugdymo įstaigose skaitykite ČIA

Captureuyuuyh.PNG

Kaip reikia elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga? Ką turi daryti tėveliai? Ką turi daryti ugdymo įstaigos administracija? Visą informaciją rasite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengtuose algoritmuose.
Plačiau skaityti ČIA


Rugsėjo 18 d. lopšelio-darželio „Linelis“ ugdytinius aplankė Pavasario pagrindinės mokyklos moksleiviai ir visuomenės sveikatos specialistė Gražina. Jaunieji draugai paruošė ir jiems pravedė judriuosius žaidimus.

Visa lopšelio-darželio „Linelis“ bendruomenė dalyvauja akcijoje EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ, kurią šiandien pradėjome aktyvia „Olimpinių sporto šakų žaidimų diena“.

Mažeikių lopšelyje darželyje „Linelis“ gegužės 29 dieną vyko sveikatos valandėlė apie rūkymo žalą. Žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas, gali pasirodyti mažai svarbūs ikimokyklinio amžiaus vaikams. Tačiau vaikų požiūris į žalingus įpročius formuojasi ankstyvoje vaikystėje. Sveikatos valandėlės metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Gražinos padedami, vaikai susipažino su tabako keliama žala aplinkai ir žmogui, sužinojo kokių kenksmingų medžiagų yra cigaretės dūmuose, kodėl neverta rūkyti. Priešmokyklinės grupės vaikučiai sukūrė plakatą. Diskusijų metu vaikai pasakojo, kad mato savo rūkančius tėvus, brolius, seseris. Taip jie gali būti ateityje paskatinti užsirūkyti. Baigdami užsiėmimą, vaikai, kartu su darželio bendruomene dalyvavo akcijoje „Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus“ , skirtai Pasaulinei diena be tabako paminėti.

Šiandien – Pasaulinė rankų higienos diena. Norime priminti, kad geri rankų higienos įgūdžiai sumažina užkrečiamųjų ligų plitimo riziką bei yra viena pagrindinių infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonių ne tik įstaigose, bet ir namuose.

Išbandykite programėlę „Pagalba Sau“!
Mobilios emocinės savipagalbos programėlė „Pagalba Sau“ – inovatyvi universalios psichikos sveikatos problemų prevencijos priemonė, kuri buvo sukurta remiantis tarptautinių organizacijų rekomendacijomis bei mokslinių tyrimų išvadomis. Ši mobilioji aplikacija ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos. Programėlės tikslas: emocinio raštingumo, savipagalbos įgūdžių ir asmenybės atsparumo ugdymas, o auditorija – visa Lietuvos visuomenė, besinaudojanti išmaniaisiais telefonais.
Plačiau apie programėlę skaitykite paspaudę čia

2020 m. kovo 6 d. paskelbta gripo epidemija Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje!!

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja (plačiau skaitykite paspaudę čia):„Norint išvengti peršalimo ligų svarbu palaikyti tinkamą rankų higieną – tai pirmas ir lengviausias būdas atsikratyti žalingų mikrobų, kurie sukelia ir platina ligas“, – patarimais dalinosi sveikatos specialistė Gražina vasario 12 dieną „Smalsučių“ grupėje. Viena iš didžiausių klaidų, kurią darome – susirūpiname sveikata tik pajutę ligos simptomus. Iš tiesų viskas prasideda anksčiau. Tokius signalus ignoruodami, dažnai sulaukiame jau aiškių peršalimo ar net gripo simptomų. Tada sirgdami imame ieškoti būdų organizmui sustiprinti bei tikimės greito rezultato“, – teigė specialistė. Imunitetu rūpintis reikia tada, kai esame sveiki, be to, priemonės, ypač natūralios, rezultatą duoda tik vartojant jas ilgesnį laikotarpį. Pamokėlės „Kaip išvengti peršalimo ligų?“ pabaigoje stiprinome imunitetą valgydami duonelę su medumi.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G. Barkauskaitė

  • Darželio sveikatos specialistė siūlo ATKREIPTI DĖMESĮ!

Sausio mėn. „Voveriukų“ ir „Drugelių“ grupėse vyko pamokėlės „Kaip išvengti peršalimo ligų“. Pamokėlių metu mokėmės šešių rankų plovimo žingsnelių, kosėjimo ir čiaudėjimo taisyklių, buvo siekiama skatinti vaikučius rūpintis savo asmens higiena bei formuoti tinkamus įgūdžius plauti rankytes.  Nudžiugino vaikučių žinios apie rankų higieną. Jie puikiai suvokia, kada ir kodėl reikia plauti rankytes. Vaikučiai buvo supažindinti su mokomuoju bakterijų maišeliu, kurį palietę turėjo taisyklingai nusiplauti rankytes, kad ant jų neliktų bakterijų. Vaikai suprato, kad rankytes reikia plauti labai kruopščiai, kad ant jų neliktų virusų ir bakterijų, o plauti rankytes skambant linksmai dainelei „apie muilą“  buvo smagu.

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Lopšelio-darželio „Linelis“ priešmokyklinės grupės „Smalsučiai“ ir „Spinduliukai“  šią dieną, visą dėmesį skyrė sveikai mitybai, o ypač daržovėms.  Sveika mityba priklauso nuo to ar žmogus suvartoja jam būtinų maisto medžiagų (baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, skaidulinių, mineralinių ir kt.) tinkamą kiekį. Renginuko metu, kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Gražina ir maitinimo organizatore Dalia, vaikučiai žaidė žaidimus, gamino  „sveikas“ salotas, susipažino su skirtingų daržovių skoniais.


Spalio 22 dieną, priešmokyklinėje „Smalsučių“ grupėje vyko užsiėmimas „Emocijos“, kurio metu vaikučiai sužinojo, kad emocijos – mūsų atsakas į supantį pasaulį, taip pat ir savisaugos išraiška. Patirtį apie emocijų atpažinimą, supratimą ir kontroliavimą būtina kaupti jau vaikystėje – ji vaikui padės lengviau įveikti sudėtingas situacijas, lanksčiau prisitaikyti ir rasti problemų sprendimą. Su vizualiniu–verbaliniu emocijų mokymusi vaikai susiduria jau darželyje.

Užsiėmimo ugdytiniai mokėsi įvardinti savo emocijas: pyktį, liūdesį, džiaugsmą, taip pat spręsti konfliktines situacijas. Kad užsiėmimas būtų įdomesnis sveikatos priežiūros specialistė Gražina, pasiūlė  lavinti emocinę raišką žaidžiant. Vaikai žaisdami ne tik smagiai leido laiką, bet ir mokėsi spręsti įvairias problemas, reikšti jausmus, juos atpažinti ir įvardinti. Žaidimo metu taip pat galima suvaidinti ir išgyventi įvairias situacijas, kurios pasitaiko ir realiame gyvenime.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė G. Barkauskaitė

Spalio 10 diena – „Košes diena“, tai edukacinis projektas lopšelio-darželio „Linelis“ ugdytiniams. Skanaudami pusryčių košę darželyje vaikai klausėsi paskaitėlės apie maistingų pusryčių bei užkandžių svarbą. Siekiame supažindinti darželio vaikus su sveikos mitybos principais, paskatinti sąmoningai rinktis maistingus pusryčius ir užkandžius, parodant, kad košė skanus, sveikas ir madingas maistas, kurį renkasi sportininkai, aktoriai ir daugybė įžymių žmonių. Mitybos organizavimo specialistė vaikučius pakvietė į darželio valgyklą, kur buvo galima pamatyti kaip verdama košė, o labai norintys galėjo košę ir pamaišyti.

Spalio 4-osios rytą vaikus ir jų tėvelius darželio kieme pasitiko Šuniukas Amsis. Jam talkino Pavasario pagrindinės mokyklos mokiniai su sveikatos specialiste Gražina. Svečiai vaikučiams priminė apie atšvaitus, jų reikšmę ir naudą. O neturintiems atšvaitų – juos padovanojo!

Rugsėjo 24 dieną lopšelyje-darželyje “ Linelis“ sveikatos priežiūros specialistė Gražina pasakojo, kad jau ankstyvoje vaikystėje reikia išugdyti vaiką rūpintis savo dantimis, taip pat ji mokė vaikus: ką reikia daryti, kad dantukai būtų sveiki? Su kokiomis priemonėmis reikia valytis dantis? Kada reikia valytis dantis? Ar žino kiek yra pieninių ir nuolatinių dantukų? Vaikams buvo parodyti dantų muliažai, su kuriais vaikai galėjo pavaizduoti kaip valosi savo dantukus. Buvo parodytos visos dantų priežiūros priemonės bei išvardinti visi dantų valymo žingsneliai. Vyko diskusija apie vaisiuose ir daržovėse esančius vitaminus ir mineralus, kurie padeda formuotis ir išlikti sveikiems dantukams. Užsiėmimo pabaigoje vaikai užtvirtino žinias praktiškai išsivalydami dantukus.

Parengė sveikatos priežiūros specialistė G. Barkauskaitė

Rugsėjo 20 dieną lopšelio – darželio „Linelis“priešmokyklinio ugdymo grupės „Smalsučiai“ ir „Spinduliukai“ prisijungė prie akcijos „Diena be automobilio“ ir į greta esančią Pavasario pagrindinę mokyklą atskubėjo pėsčiomis, riedučiais, paspirtukais, dviračiais. Čia vyko baigiamosios Judumo savaitės draugiškos varžytuvės.

Rugsėjo 18 dieną Pavasario pagrindinės mokyklos septintokai su visuomenės sveikatos specialiste organizavo judriųjų žaidimų popietę lopšelyje-darželyje „Linelis“. Judrieji žaidimai labai vertingi bendram vaiko lavinimuisi:ugdo pagrindinių judesių (ėjimo, bėgimo, šuolių, metimų, daiktų nešimo ir kt.) motorinius įgūdžius, tobulina judesių koordinaciją, grūdina organizmą. Daugumai judriųjų žaidimų būdingas lenktyniavimas, vaikas būna emocingas, aktyvėja jo kūrybinis žaismingumas, tobulėja psichinės ir fizinės (sumanumas, stiprumas, vikrumas, ištvermė) bei moralinės savybės.

Parengė sveikatos priežiūros specialistė Gražina Barkauskaitė

„Posakis „Tavo sveikata – tavo rankose“ yra ne tik skambi frazė. Kai kalbėdami ar kosėdami burną pridengiame delnu, visi ligų sukėlėjai patenka ant rankų. Ant jų lieka ir naminių gyvūnų platinamų ligų sukėlėjai. Taigi, mūsų rankos – savotiška įvairių bakterijų ir kitų mikroorganizmų kaupykla, ir jei nesilaikome tinkamos higienos, jos gali patekti į mūsų organizmą. Dalis mikroorganizmų yra nepatogeniniai ir nedaro mums jokios žalos, kita dalis – labai pavojingi ir gali sukelti įvairias bakterines, virusines, kirmėlines ar grybelines ligas“, – sakė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina.  Po to vyko praktiniai mokymai: 20 sekundžių yra minimalus rekomenduojamas rankų plovimui skirtas laikas. Rankas plovėme su įprastu muilu, nes jų plovimas vien vandeniu nėra efektyvus. Trynėme delną į delną, tarpupirščius, vidines ir išorines delnų puses. Ypač kruopščiai patrynėme pirštų galiukus, panages ir riešus. Kruopščiai nuplovėme savo nykščius. Kruopščiai nuplovėme tekančiu vandeniu rankas, kad pašalintumėte muilą.  „Smalsučių“ grupėje kiekvienas turi  savo asmeninį rankšluostį. o tada jau sėdome prie stalo.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Barkauskaitė

Priešmokyklinukų grupė „Smalsučiai“  dalyvavo praktiniame užsiėmime „Vasarėlės pavojai“, kurių metu sveikatos priežiūros specialistė Gražina  mokė, kaip elgtis įvykus įvairiems nelaimingiems atsitikimams. Darželinukai aktyviai dalyvavo mokymuose ir pasiruošė saugiai vasarėlei.

Mūsų priešmokyklinių grupių vaikučiai ir mokytojos priėmė ,,Sveikatiados“ projekto iššūkį ,,Pieno kokteilis“. Visi kartu aptarėme pieno naudą, prisiminėme apie uogų turimus vitaminus, o vėliau plakėme kokteilius su braškių ir šilauogių uogomis. Vaikučiams ne tik patiko gaminimo procesas, bet ir paruošto kokteilio skonis.

Balandžio 16 dieną priešmokyklinės grupės „Smalsučiai“ vaikučiai kartu visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Gražina diskutavo tema „Triukšmas mūsų aplinkoje“. Užsiėmimo metu aptarta kas yra triukšmas, kokie galimi triukšmo šaltiniai. Didelis dėmesys skirtas kaip triukšmas įtakoja vaikų sveikatą, ir kaip sumažinti triukšmą aplinkoje. Užsiėmimo pabaigoje vaikai susipažino su gestais. Ir jų pagalba išmoko „parodyti- pasakyti“ kelis žodžius.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Barkauskaitė

Balandžio 04 dieną lopšelyje darželyje ‚Linelis“ buvo minima Saugaus eismo diena, renginio metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pagrindinį dėmesį skyrė  Saugumo priemonėms vaikams su paspirtukais, riedžiais ir dviratukais. Svarbiausia – šalmas. Apsaugoti galvą itin svarbu dėl to, kad išvengtumėte smegenų sutrenkimo ar netgi mirties. Nesvarbu, ar vaikas nutars važinėtis paspirtuku, ar riedlente, riedučiais ar dar kuo nors – turite nupirkti jam kelių ir alkūnių apsaugas, nes tik jos padės apsisaugoti nuo traumų bei nubrozdinimų. Net ir menki įbrėžimai kūno tikrai nepuošia, nors, kita vertus, šiek tiek treniruoja savisaugos instinktus.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Barkauskaitė