Šiame puslapyje rasite naudingos informacijos apie žmogaus sveikatą, sužinosite apie sveikatinimo veiklą darželyje, pasidalinsime smagiomis akimirkomis. Kviečiu dažnai užsukti į šią skiltį ir paskaityti rekomendacijas ir pranešimus apie:

  • Sveiką mitybą
  • Fizinį aktyvumą
  • Psichinę sveikatą
  • Užkrečiamas ligas
  • Žalingus įpročius
  • Aplinkos sveikatą
  • Traumas

„Posakis „Tavo sveikata – tavo rankose“ yra ne tik skambi frazė. Kai kalbėdami ar kosėdami burną pridengiame delnu, visi ligų sukėlėjai patenka ant rankų. Ant jų lieka ir naminių gyvūnų platinamų ligų sukėlėjai. Taigi, mūsų rankos – savotiška įvairių bakterijų ir kitų mikroorganizmų kaupykla, ir jei nesilaikome tinkamos higienos, jos gali patekti į mūsų organizmą. Dalis mikroorganizmų yra nepatogeniniai ir nedaro mums jokios žalos, kita dalis – labai pavojingi ir gali sukelti įvairias bakterines, virusines, kirmėlines ar grybelines ligas“, – sakė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina.  Po to vyko praktiniai mokymai: 20 sekundžių yra minimalus rekomenduojamas rankų plovimui skirtas laikas. Rankas plovėme su įprastu muilu, nes jų plovimas vien vandeniu nėra efektyvus. Trynėme delną į delną, tarpupirščius, vidines ir išorines delnų puses. Ypač kruopščiai patrynėme pirštų galiukus, panages ir riešus. Kruopščiai nuplovėme savo nykščius. Kruopščiai nuplovėme tekančiu vandeniu rankas, kad pašalintumėte muilą.  „Smalsučių“ grupėje kiekvienas turi  savo asmeninį rankšluostį. o tada jau sėdome prie stalo.

Parengė visuomenės sveikatos
priežiūros specialistė Gražina Barkauskaitė

Priešmokyklinukų grupė „Smalsučiai“  dalyvavo praktiniame užsiėmime „Vasarėlės
pavojai“, kurių metu sveikatos priežiūros specialistė Gražina  mokė, kaip elgtis įvykus įvairiems nelaimingiems
atsitikimams. Darželinukai aktyviai dalyvavo mokymuose ir pasiruošė saugiai
vasarėlei.

Mūsų priešmokyklinių grupių vaikučiai ir mokytojos priėmė ,,Sveikatiados“ projekto iššūkį ,,Pieno kokteilis“. Visi kartu aptarėme pieno naudą, prisiminėme apie uogų turimus vitaminus, o vėliau plakėme kokteilius su braškių ir šilauogių uogomis. Vaikučiams ne tik patiko gaminimo procesas, bet ir paruošto kokteilio skonis.

Balandžio 16 dieną priešmokyklinės grupės „Smalsučiai“ vaikučiai kartu visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Gražina diskutavo tema „Triukšmas mūsų aplinkoje“. Užsiėmimo metu aptarta kas yra triukšmas, kokie galimi triukšmo šaltiniai. Didelis dėmesys skirtas kaip triukšmas įtakoja vaikų sveikatą, ir kaip sumažinti triukšmą aplinkoje. Užsiėmimo pabaigoje vaikai susipažino su gestais. Ir jų pagalba išmoko „parodyti- pasakyti“ kelis žodžius.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Gražina Barkauskaitė

Balandžio 04 dieną lopšelyje darželyje ‚Linelis“ buvo minima Saugaus eismo diena, renginio metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pagrindinį dėmesį skyrė  Saugumo priemonėms vaikams su paspirtukais, riedžiais ir dviratukais. Svarbiausia – šalmas. Apsaugoti galvą itin svarbu dėl to, kad išvengtumėte smegenų sutrenkimo ar netgi mirties. Nesvarbu, ar vaikas nutars važinėtis paspirtuku, ar riedlente, riedučiais ar dar kuo nors – turite nupirkti jam kelių ir alkūnių apsaugas, nes tik jos padės apsisaugoti nuo traumų bei nubrozdinimų. Net ir menki įbrėžimai kūno tikrai nepuošia, nors, kita vertus, šiek tiek treniruoja savisaugos instinktus.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Gražina Barkauskaitė

Bundanti gamta žadina mus išeiti iš namų ir mėgautis pavasariu. Visgi, žmonėms, kurie alergiški beržinių šeimos augalų žiedadulkėms, siūlytume pasirinkti kitą laisvalaikio praleidimo būdą. Visas antrasis kovo dešimtadienis bus nepalankus alergiškiems asmenims. Daugiau informacijos galite rasti šiame puslapyje

ziedadulkės

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Barkauskaitė

Kovo mėn. su vaikučiais mokėmės atpažinti žmonių emocijas ir jų išraiškas. Sprendėme, kaip išreikštas pyktis, mandagumas, liūdesys, o kur – baimė ir laimė. Vaikams buvo paaiškinta, kad kitų žmonių emocijas padeda mums atpažinti veido mimika, akių žvilgsnis, šypsena ir t. t. Veiklos pabaigoje vaikai sukūrė savo grupės ‚Emocijų traukinuką“.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Barkauskaitė

Vasario mėn.  visuomenės sveikatos priežiūros specialistė kartu su priešmokyklinukų grupe „Spinduliukai“ kalbėjo apie virusus: kur jie slepiasi? Su specialistės pagalba  pagal eilės tvarką daiktus sudėliojo nuo labiausiai iki mažiausiai nešvaraus. Bei piešė daiktus ant kurių galėtų būti labai daug bakterijų. Aptarė ką reikia daryti, kad nesirgti užkrečiamomis ligomis.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gražina Barkauskaitė