„ŠOKIŲ DIENA: MES LAIMINGI VAIKAI“  Vilniaus Katedros aikštėje

Ankstų  birželio 1 d. rytą, Mažeikių lošelio-darželio “Linelis”, “Meškučių” grupės ugdytiniai kartu su mamomis, pedagogėmis (Ingrida Verteliene, Sonata Uosiene, Rasa Baltutiene) ir direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Karkliuviene, susiruošė į Vilnių, projekto „Žaidžiam, šokam, bėgiojam – kartu su šeima sportuojam“ baigiamąjį renginį  ir TARPTAUTINĖS VAIKŲ GYNIMO DIENOS minėjimą, kuris vyko Vilniaus katedros aikštėje. Prie šio projekto prisijungė ir lopšelio – darželio „Buratinas“ komanda. Visą mėnesį, po du kartus per savaitę mamos ir pedagogės po darbų, kartu su vaikais rinkdavosi į repeticijas ir kantriai mokėsi šokio žingsnelių, tad už aktyvų dalyvavimą buvome apdovanoti Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ prezidiumo padėkos raštu. Po renginio apsilankėme Katedroje, pasivaikščiojome Gedimino kalno papėdėje bei grožėjomės Vilniaus senamiesčio vaizdais.

Šio projekto tikslas – skatinti pedagogų, vaikų ir tėvų bendruomenes propaguoti  judrų ir aktyvų gyvenimo būdą, siekiant tenkinti vaikų judėjimo poreikį, suteikti vaikams judėjimo džiaugsmą sportuojant, žaidžiant, šokant ir praleidžiant laisvalaikį su šeima, ugdyti saviraiškos džiaugsmą  ir  pasitikėjimą savimi.

Sporto šventė skirta Vaikų gynimo dienai paminėti

Gegužės 30 dieną visus vaikučius, tėvelius darželio bendruomenė pakvietė į Sporto šventę. Auklėtoja Sonata Uosienė pasveikino susirinkusius ir pakvietė sveikai ir turiningai praleisti rytą. Kiekvienos grupės vaikai prisistatė – šoko grupės šokį. Darželio meninio ugdymo pedagogė Ingrida Vertelienė pakvietė visus vaikus, tėvelius, darželio bendruomenę į bendrą draugystės šokį. Grupių auklėtojos ir vaikai išsitraukė, kokioje stotelėje kada lankysis ir vaikų traukinukai pajudėjo į linksmybių saleles. Vaikai linksminosi Estafečių saloje su  vyr. auklėtoja Sonata Uosiene, ,,Kamuoliukų saloje“ su priešmokyklinio ugdymo auklėtoja Rasa Baltutiene, ,,Sporto rungčių saloje“ su auklėtoja metodininke Virginija Narutavičiene, ,,Meno saloje“ su auklėtoja metodininke Jūrate Smirnoviene. Vaikus lydėjo geros emocijos, smagi veikla, sveika aplinka ir nuostabiai šiltas pavasario oras, kuris vaikučius kvietė į ateinančią vasarą…

Priešmokyklinukų išleistuvių šventė

Lengvi kaip drugeliai,

Basi nedidukai.

Bėga takeliais Dienų nykštukai –

Darželio vaikučių metukai…

Skaisti pavasario saulė ir kvepiantys alyvų žiedai tarytum byloja, kad atėjo metas priešmokyklinukams atsisveikinti su darželiu. Gegužės 25 dienos popietę šventiškai papuošta muzikos salė paskutinį kartą pakvietė „Voveriukų“ ir „Meškučių“  grupės ugdytinius į pačią spalvingiausią ir daugiausiai emocijų sukeliančią šventę – Atsisveikinimo su darželiu šventę.  Visiems susirinkusiems buvo džiugu stebėti, kaip priešmokyklinukai deklamavo ir skambiai dainavo, išraiškingai vaidino ir šoko. Paskutinį kartą „Voveriukų“ grupės ugdytinius sveikino direktorė Gražina Barzdenienė, o „Meškučių“ grupei sėkmės linkėjo direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Karkliuvienė, jos visiems vaikučiams įteikė priešmokyklinio ugdymo(si) programos baigimo pažymėjimus ir palinkėjo būti šauniais mokiniais, neužmiršti darželio ir savo buvusių pedagogų. Pasibaigus programėlei, vaikai lauke paleido helio balionus, kurie nusinešė jiems patikėtas vaikų svajones toli toli, o „Meškučių“ grupės ugdytiniai, kartu su tėveliais pasodino savo grupės medelį, kaip praleistų darželyje metų prisiminimą. Po šventės darželyje priešmokyklinukų grupės pasuko skirtingais keliais: „Voveriukai“ kartu su tėveliais skubėjo į vaikų žaidimų kambarį „Mauglis ir vaikai“, o „Meškučių grupės ugdytiniai ir tėveliai pramogavo Antano žirgyne. Tai tėvelių dovana vaikams už nuostabią šventę.

,,Sąskrydis 2017″

Gegužės 26 dieną darželio pedagogai dalyvavo Mažeikių rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų metodiniame renginyje ,,Sąskrydis 2017″, kuris vyko Balsiuose. Čia rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogai paminėjo mokslo metų pabaigą. Dalyvius pasveikino Mažeikių miesto meras A. Tenys, Mažeikių švietimo skyriaus vyr. specialistė Nijolė Zakalskienė, Mažeikių švietimo centro metodininkė Laima Žilinskienė, seimo nario  K. Bartkevičiaus padėjėja. Kiekvieno darželio kolektyvas linksmai prisistatė, visi mankštinosi Zumbos ritmu, susiskirstę komandomis varžėsi ,,Protų mūšyje“, ,,Atspėk dainą“ , ,,Orientacinėse“ varžybose ir linksmai leido laiką pavasariškos gamtos apsuptyje.

Edukacinė išvyka į Urvikius

2017 m gegužės 23 dieną Mažeikių lopšelio – darželio ,,Linelis“ ,,Drugelių“  grupės ugdytiniai, auklėtojos metodininkės  Zita Krištopaitienė, Regina Kasparavičiutė, ir ,,Ežiukų“ grupės vaikai su vyr. auklėtojomis  Rita Viskantiene ir  Prima Stankiene  dalyvavo ,,Duonos kelio“ edukacinėje programoje. Užsiėmimo vedėjas, folkloro ansamblis „Ašvija“ iliustratyviai kalbėjo apie valstiečio buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas ir papročius.

,,Duonos kelias“ – 2 val. trukmės teatralizuota mokomoji programa, kurioje vaikai išgirdo apie duonos kelią nuo rugio pasėjimo iki iškeptos duonelės riekės padėjimo ant stalo. Vaikai ne tik galėjo stebėti duonos kepimo procesą, bet ir jame dalyvauti: patys savo rankytėmis suformavo duonos kepalėlius, išsikepė ir iš užsiėmimo išsinešė savo duonytę. Kol duonytė kepė, vaikai paskanavo kaimiškų valgių, dainavo senoviškas dainas, šoko šokius, žaidė žaidimus. Jie kultūros centro muziejuje pamatė seniausius žemės apdirbimo padargus, senovinius rakandus.. Pagal parinktas užduotis vaikai dalyvavo klausimų-atsakymų viktorinoje, atpažino, išbandė darbo įrankius, kurie senovėje buvo naudojami dirbant laukus, kepant duoną.

Atsisveikindami programos rengėjai palinkėjo vaikams duonelę branginti ir tausoti, nes kaip liaudies išmintis sako ,,Duona iš dangaus nekrinta, ją reikia užsidirbti“…

Garsiname darželio vardą

Mūsų ugdymo įstaigos pedagogės sėkmingai dalyvauja respublikiniuose konkursuose. Šį pavasarį  ,,Kiškučių“ grupės auklėtoja metodininkė Danutė Majauskienė su grupės vaikučiais respublikiniame ikimokyklinio amžiaus vaikų etninės kultūros projekte ,,Sunkus darbelis – gardus kąsnelis“ pelnė gražiausio darbelio vardą. ,,Drugelių“ grupės  auklėtojos metodininkės Zita Krištopaitienė ir Regina Kasparavičiutė dalyvavo respublikiniame mokymo priemonių ir jų aprašų konkurse. Jį organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Pedagogės pristatė metodinę priemonę ,,Skaičiukų ir smeigtukų draugystė“ ir užėmė I vietą. ,,Meškučių“ grupės pedagogės: priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Baltutienė ir auklėtoja metodininkė Virginija Narutavičienė su savo grupės ugdytiniais tapo 2017 metų ekologinio konkurso ,,Mano žalioji palangė “ laureatais. Konkurse dalyvavo virš 600 dalyvių, laureatais išrinkti 30 geriausiųjų. Džiaugiamės pasiektais laimėjimais.

Ekologinis konkursas „Žalioji palangė“

Gegužės 20 d. Vilniaus universiteto botanikos sode, Tarptautinei biologinės įvairovės dienai skirtos šventės metu, apdovanoti ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ laimėtojai.

Šiemet konkurse dalyvavo daugiau nei 600 žaliųjų palangių! Šventėje apdovanoti trisdešimties komisijos atrinktų žaliųjų palangių kūrėjai, tarp kurių Mažeikių lopšelio-darželio „Linelis“, priešmokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupės ugdytiniai ir jų auklėtojos Rasa Baltutienė bei Virginija Narutavičienė.

Šventės metu vaikams, pedagogams, tėvams vyko edukacinė ekskursija „Gražiausi botanikos sodo žiedai ir jų paslaptys“. Sėkmės toliau kuriant, gražinant ir puoselėjant aplinką palinkėjo Vilniaus universiteto botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius ir  LR Seimo narė Virginija Vingrienė.

Vaikams kelionė į Sostinę labai patiko, grįžome nors ir nuvargę, bet su dovanomis, pilni įspūdžių  ir linksmai nusiteikę.

Svečiuojamės neįgaliųjų centre

Gegužės 4 dieną, priešmokyklinio ugdymo „Voveriukų“ grupės  vaikai svečiavosi Mažeikių rajono neįgaliųjų centre. Vaikus pakvietė dalyvauti šventiniame koncerte. Ugdytiniai stebėjo senjorų koncertą, jų šokį  „Kepurinę“, patys dalyvavo  programoje. Deklamuojamais eilėraščių posmais, dainomis bei šokiu vaikai džiugino susirinkusius. Koncerto žiūrovai vaikams dosniai dovanojo šypsenas ir plojimus. Auklėtojos ir darželio ugdytiniai neįgaliųjų centro darbuotojams padovanojo vaikų kurtą „Draugystės“ knygą. Renginio organizatoriai vaikams įteikė didžiulę saldžią dovaną.  Vaikai nusprendė, kad daryti gerus darbus – smagu.

,,Vabaliukų“ talka

Balandžio 28 dieną gamtosauginė kūrybinė grupė paskatino darželio bendruomenę prisijungti prie respublikinės akcijos ,,Darom“. Vaikus ir auklėtojas į gamtą tvarkytis pakvietė ,,boružėlė“ (auklėtoja Silva Cholinienė), ir skruzdėlytės (auklėtojos Lina Kairiūkštienė ir Violeta Rudzytienė). Jos ragino po žiemos pagloboti vabaliukus: surinkti šiukšles, sugrėbti takelius ir žolynus, papuošti darželio aplinką. Vaikučiai su auklėtojomis tvarkė savo aikšteles, gėlynus, mažieji išlandžiojo visas pakrūmes stengdamiesi surasti visas, net ir mažiausias šiukšleles. ,,Boružėlė“  ir ,,skruzdėlytės“ laikė maišus, kur vaikai nešė ir pylė surinktas šiukšles. Po darbų vabaliukai padėkojo vaikams ir vaišino saldžiomis dovanėlėmis. Po darbo, nusiplovę rankeles, visi susėdo ant suoliukų pailsėti ir pasivaišinti, pasidžiaugti gražiu ir prasmingu darbu.

Išvyka į gaisrinę

Balandžio 27 d. priešmokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupės vaikai, tėveliai ir grupės auklėtojos (Rasa Baltutienė,  Virginija Narutavičienė) lankėsi Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Pamainos vadas Gintaras Bučys vaikus supažindino su gaisrininko profesija, papasakojo,  kodėl kyla gaisrai, kaip apsisaugoti nuo jų, kaip saugiai elgtis su elektros prietaisais ir ugnimi. Ugdytiniai  apžiūrėjo gaisrininkų patalpas, kuriose jie ilsisi, sportuoja, gamina valgį, iš arčiau galėjo susipažinti su gaisrinėmis mašinomis, gelbėjimo įranga, kuri reikalinga gaisro metu ar gelbėjimo darbams atlikti. Vaikai apžiūrėjo ugnegesių aprangą, išgirdo gaisrinę sireną, ugnegesiai parodė vaikams, kaip greitai galima nusileisti vamzdžiu iš antro aukšto, per vieną minutę apsirengti ir išvažiuoti į gaisravietę.

Dėkojame Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 4 pamainos specialistams už suteiktą informaciją ir turiningai praleistą laiką.

Pavasarinė talka

Balandžio 20 dieną darželio bendruomenė rinkosi į pavasarinę talką. Ugdytinių tėvelius kvietėme padėti sumontuoti naujus lauko įrenginius. Smagiai nusiteikę vaikučiai stebėjo tėvelių darbą, gyrėsi ir pristatinėjo savo tėvelius, džiaugėsi naujais lauko įrenginiais.

Norėtume padėkoti visiems tėveliams, kurie atsiliepė į prašymą ir aktyviai dalyvavo darželio talkoje:

Vaidotui Jonaičiui, Donatui Milikauskui, Audriui Bučiui, Sauliui Milieškai  (,,Ežiukų“ gr.); Dmitrij Lukin (,,Drugelių“ gr.); Nerijui Degučiui, Evaldui Vilkui, Donatui Jonaičiui, Dovilei Jonaitienei (,,Žiogelių“  gr.); Tomui Baniui, Dariui Srėbaliui, Jurij Grigorjev (,,Žvirbliukų“ gr.), Dariui Piečiui, Mindaugui Tamošauskui, Giedriui Kiudului, Mindaugui Zubavičiui (,,Pelėdžiukų“ gr.); Mindaugui Ledžiui, Vaidotui Jonaičiui (,,Meškučių“ gr.); Remigijui Žakui, Vygandui Alšauskui, Nerijui Skėriui (,,Viščiukų“ gr.)

Laukiame šv. Velykų

Balandžio 10-14 dienomis mūsų darželio bendruomenė prisijungė prie Mažeikių miesto puošybos akcijos ,,Penkiolika dienų iki šv. Velykų“. Prie šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios dabinome medelį margučiais, kuriuos kūrė ir dekoravo darželio auklėtojos su vaikučiais. Margučių puošybos sumanytoja ir darbo koordinatorė buvo auklėtoja Jūratė Smirnovienė.  Kiekvieną dieną vaikai su auklėtojomis ėjo prie darželiui skirto medelio, ten nešė savo kurtus margučius, puošė medelį. Kultūros namų atstovai vaikus pasitiko, dovanojo puoštus balionus. Vaikai ne tik puošė darželio medelį, tačiau džiaugėsi kitomis dekoracijomis ir margučiais puoštais kitų įstaigų medeliais.

Balandžio 14 dieną darželio auklėtojos parodė vaikams lėlių spektaklį ,, Velykų bobute duoki  margutį“. Smagiai nusiteikę vaikai ir auklėtojos išskubėjo laukti šv. Velykų.

Svečiuose Zuikis Puikis

Pirmadienį – balandžio 10 dieną, į darželį pas vaikus atskubėjo  du zuikiai – Rimtuolis ir Smarkuolis. Vaikams jie atnešė dovanų: žemių, vazonėlių ir sėklų. Taip jie antrus metus iš eilės skatina prisijungti prie daigelių auginimo akcijos. Kartu su vaikučiais jie pasodino sėklas, ant vazonėlių auklėtojos užrašė grupės pavadinimą. Šiuos daigelius vaikai augins, laistys ir prižiūrės.  Zuikiai atnešė knygą, kurioje vaikai suklijavo savo palinkėjimus žemei. Dar atvykėliai pamokė vaikus zuikių pasisveikinimo, darė su vaikais kiškių mankštą, šoko ir nusifotografavo atminčiai.

Savaitės akcija ,,Degtukai ne žaisliukai“

Balandžio 03 – 04 dienomis darželyje vyko prevencinė akcija  „Degtukai ne žaisliukai“. Akcijos metu ugdytiniai klausėsi grožinės literatūros kūrinėlių, diskutavo, kalbėjosi apie degtukų naudą ir žalą, galimas pasekmes neatsargiai elgiantis su ugnimi. Iš savo minčių ir darbelių sukūrė knygeles. Darželio vyr.  slaugytoja Dalia Ruginienė, vaizdinių priemonių pagalba vaikams parodė kaip atrodo nudegimai, bei kartu su vaikais prisiminė saugaus elgesio taisykles. Ketvirtadienį (04.06) minint saugaus eismo dieną, ugdytiniai žiūrėjo saugaus elgesio kelyje video pamokėles, o norėdami pasitikrinti savo žinias žingsniavo prie sankryžos. Prevencinė savaitė baigėsi „Voveriukų“ grupės spektakliu „Ežio namas“ bei vaikų diskoteka. Prevencinę savaitę organizavo ir koordinavo auklėtojos Virginija Narutavičienė ir Jūratė Smirnovienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Baltutienė.

Mažeikių rajono logopedų metodinis susirinkimas

Balandžio 5 dieną į  mūsų darželį rinkosi Mažeikių rajono logopedai. Šiame susirinkime pranešimą pristatė mūsų įstaigos logopedė Vilma Zeleckienė. Pranešimo tema:  ,,Logopedo ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų bendradarbiavimas ugdant priešmokyklinukų sakytinę ir rašytinę kalbą“. Pranešime logopedė pateikė keturių metų darbo patirtį dirbant su priešmokyklinių grupių vaikais „Meškučiais“ ir „Voveriukais“. Kartu su  šių grupių pedagogėmis logopedė vykdo projektą ,,Abėcėlės takeliu“. Logopedė nusakė darbo tikslą: lavinti priešmokyklinio amžiaus vaikų sakytinę ir rašytinę kalbą. Specialistė nuosekliai pasakojo apie būdus ir priemones, kuriuos naudojo savo darbe. Savo pasakojimą iliustravo ne tik veiklų nuotraukomis, bet ir pateikė originalius vaikų ir tėvų kurtus raidžių pavyzdžius: siūtas raides, klijuotas įvairiomis meninėmis priemonėmis raides, raidžių pagalvėles, raidžių knygeles. Gražiai į pranešimą įsijungė darželio ugdytiniai –  ,,Meškučių“ grupės vaikai ir auklėtoja metodininkė Rasa Baltutienė, kurie parodė vaidinimą ,,Grybukas stogiukas“.

Seminaras darželio bendruomenei: ,,Prieraišumas ir jo svarba tolimesnei vaiko raidai“

Balandžio 4 dieną darželyje vyko seminaras ,,Prieraišumas ir jo svarba tolimesnei vaiko raidai“. Paskaitą skaitė psichologė Inga Bareikienė iš Pedagoginės  psichologinės  tarnybos. Darželio bendruomenei lektorė priminė vaikų vystymosi tarpsnius, pateikė naujų mokslinių tyrimų pavyzdžių, pasidalino savo darbo patirtimi. Smagu buvo pasitikrinti savo žinias, pasidomėti naujovėmis.

Saugaus eismo edukacinės valandėlės Mažeikių rajono policijos komisariate

Artėjant saugaus eismo dienai, vyresniosios ir priešmokyklinės grupių („Drugelių“ ir „Meškučių“) vaikai lankėsi Mažeikių rajono policijos komisariato, Viešosios tvarkos poskyrio  skyriaus Prevencijos poskyryje, saugaus eismo klasėje, kur plėtojo savo, kaip eismo dalyvio (pėsčiojo, keleivio) saugaus eismo kompetenciją, mokėsi ir gilino teorines bei praktines saugaus elgesio kelyje žinias, mokėsi  atsakomybės už savo elgesį. Vyresnioji tyrėja, bendruomenės pareigūnė Audronė Jurdonaitė – Ostrauskienė, priminė vaikams,  kaip saugiai pereiti gatvę, saugiai važiuoti  tėvelių automobiliuose, nuo kelerių metų galima važiuoti dviračiu, kokias apsaugos priemonės privaloma dėvėti juo važiuojant, kaip apsisaugoti tamsiu paros metu. Po edukacinės valandėlės ugdytiniai apsilankė policijos muziejuje, bei galėjo apžiūrėti policijos pareigūnų mašiną. Už žinias ir aktyvumą vaikai apdovanoti atšvaitais.

Lietuvos mažųjų žaidynės

Kovo 29 dieną ,,Ventos“ progimnazijoje vyko Respublikinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto ,,Mažųjų olimpiados“ I – etapas. Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvavo 7 lopšelių-darželių komandos: ,,Linelis“, ,,Delfinas“ , ,,Gintarėlis“ ,,,Buratinas“, ,,Berželis“,  ,,Eglutė“, ,,Žilvitis“. Žaidynių metu komandos rungėsi 5 estafetėse, žaidynėms teisėjavo Sporto mokyklos treneriai ir ,,Ventos “ progimnazijos kūno kultūros mokytojai. Už aktyvų dalyvavimą Lietuvos mažųjų žaidynėse įstaigų komandos dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis. Mūsų darželiui atstovavo „Meškučių“ ir „Žiogelių“ grupės ugdytiniai, kuriuos paruošė kūno kultūros pedagogė Sonata Uosienė, o jai talkino priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Baltutienė.

Dainų, muzikos ir šokių festivalis „Būk matomas“

Kovo 24 d. „Meškučių“ grupės ugdytinė Vesta Tamošauskaitė dalyvavo Mažeikių rajono dainų, muzikos ir šokių festivalyje „Būk matomas“. Festivaliui ją paruošė  meninio ugdymo pedagogė Ingrida Vertelienė.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Išvyka į knygyną

Kovo 21 d. priešmokyklinio ugdymo grupės „Voveriukai“  vaikai su logopede Vilma Zeleckiene, priešmokyklinio ugdymo pedagoge Laima Paulikiene ir auklėtoja Jūrate Smirnoviene lankėsi PC „Rimi“ knygyne „Pegasas“. Vaikus maloniai priėmė ir apie knygyną papasakojo darbuotoja Jolita. Edukacinės valandėlės tema „Profesijos“. Knygyno darbuotoja vaikus supažindino su pačiomis seniausiomis, įdomiausiomis ir keisčiausiomis profesijomis (apkabinimo, giminių nuomotojų, miegotojų ir kt.) bei žaidė linksmus žaidimus „Atspėk profesiją“ ir „Suraskim pasislėpusias raideles“. Atsisveikindami vaikai žadėjo dar ne vieną kartą sugrįžti į knygyną kartu su tėveliais…

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017

Šią savaitę (kovo 20-24d.) lopšelyje-darželyje „Linelis“ vyko emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ rengiama 8-oji nacionalinė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“, kuri kvietė prisiminti, kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas bei kodėl yra taip svarbu ugdyti vaikų toleranciją ir empatiją jau nuo pat mažens.

Lopšelio-darželio bendruomenė kaip ir kasmet  aktyviai įsijungė į šią akciją. Grupėse vyko pokalbiai apie draugystę, kaip ją saugoti, animacinių filmų peržiūros. Vaikai skaitė kūrinius apie draugystę, juos iliustravo, atliko įvairias užduotis, žaidė žaidimus, kūrė „Šiltų žodžių medį“ bei draugystės knygas.

Socialinė pedagogė Raimonda Veličkienė vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikams vedė valandėles „Kaip apsisaugoti nuo patyčių“. Vaikai aiškinosi, kas tai yra patyčios ir priekabiavimas, ką daryti, jei patiri ar pastebi patyčias?

Savaitės apibendrinamajame renginyje, dalyviai buvo pakviesti į „Meškučių“ grupės spektaklį „Grybukas Stogiukas“.

Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2017 organizavo ir koordinavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Baltutienė, auklėtoja Virginija Narutavičienė, meninio ugdymo pedagogė Ingrida Vertelienė  ir logopedė Vilma Zeleckienė.

Pasaulinė vandens diena

Kovo 22 dieną darželio bendruomenė paminėjo Pasaulinę vandens dieną. Vaikai nešini skėčiais, apsiavę guminukais, o kiti pasipuošę mėlynos spalvos rūbais  išėjo į lauką. Ugdytiniai su meninio ugdymo pedagoge Ingrida Verteliene šoko smagų vandenuko šokį. Vaikus pasveikino visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Greta Kupliauskienė. Ji su vaikais pakalbėjo apie vandens naudą, papasakojo, kodėl jį reikia taupyti,  paskatino nepamiršti  gerti jo kiekvieną dieną. Tada visi smagiai žaidė žaidimus su mėlynais lapeliais:  vaizdavo lietų, upę, jūrą. Kiekvienai grupei darželio vyr. slaugytoja Dalia Ruginienė  padovanojo mėlynus balionus – vandens simbolius.

Sparnuočiai sugrįžo

Kovo 20 dieną darželio bendruomenė smagiai paminėjo Žemės dieną. Renginio tikslas – ugdyti vaikų ekologinius pradmenis, skiepyti meilę ir pagarbą  Žemei, plėsti vaikų žinias apie parskrendančius paukščius. Vaikai ir auklėtojos išsipuošę paukščių kaukėmis išskubėjo į darželio kiemą. Čia juos pasitiko parskridęs vieversėlis (auklėtoja Viktorija Juknienė), kuris pasveikino vaikus, Žemę ir pakvietė priešmokyklinių grupių vaikus pašokti šokį, skirtą Žemei. Į šokį įsijungė visi: dideli ir maži. Vaikus, sulaukusius pavasario pasveikino saulė (auklėtoja Genutė Viliušienė). Kartu su paukšteliais ( auklėtojomis Regina Kasparavičiūte, Rita Viskantiene, Violeta Rudzytiene) vaikai prisiminė paukštelių pamėgdžiojimus, šoko ir žaidė žaidimus. Tada auklėtojos pakvietė  įkelti inkilėlius paukšteliams į medžius. Vaikai neatitraukė akių nuo meistrelio, kuris medžiuose tvirtino naujus namelius parskridusiems paukšteliams.

Aplinkosauginė viktorina “Rūšiuok ir aplink bus gražu”

Kovo 17 d. jungtinė priešmokyklinio ugdymo  grupių komanda dalyvavo lopšelyje – darželyje ,,Buratinas“ organizuotoje viktorinoje ,,Rūšiuok ir aplink bus gražu“. Viktorinoje dalyvavo lopšelių – darželių ,,Buratinas“, “Linelis” bei “Gintarėlis” priešmokyklinių grupių komandos ir jų auklėtojos. Prieš viktoriną vaikai pasiklausė pasakos  apie švarą , tvarką, rūšiavimą, išklausė šluotos Švaruolės norą, kad visame mieste būtų švaru ir tvarkinga. Klausydami pamokančios pasakos, dalyviai prisiminė kaip reikia rūšiuoti atliekas, ko reikia, kad mūsų aplinka būtų švari ir graži. Smagu buvo dirbti komandose, atlikti organizatorių sugalvotas užduotis, žaisti žaidimus bei pasitikrinti savo turimas žinias. Pasibaigus viktorinai kiekviena komanda buvo apdovanota padėkos raštais ir dovanomis.

Konferencijoje ,,Lietuva mano akimis“

Kovo 16 dieną  ,,Drugelių“ grupės ugdytinis Rokas Miltenis su mama Vilma  dalyvavo Mažeikių rajono ikimokyklinių įstaigų  konferencijoje ,,Lietuva mano akimis“. Juos parengė auklėtoja metodininkė Zita Krištopaitienė.  Renginys vyko Mažeikių lopšelyje-darželyje ,,Bitutė“. Rokas su mama žemaičių tarme pristatė Mažeikių krašto dvarus. Ugdytinis deklamavo eilėraštį apie Žemaitiją ir pasakojo nuotaikingą pasakojimą apie nutikimą su katinu. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Seminaras darželio pedagogams

Kovo 15 dieną darželyje vyko seminaras darželio pedagogams   ,,Bendruomenės komandinio darbo ypatumai ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“. Lektorė psichologė D. Ertenienė priminė  pedagogams apie komandinio darbo svarbą, paskaitą paįvairindama praktinėmis užduotimis. Pedagogės džiaugėsi įdomia paskaita, sužinojo naujoves ir praktine veikla pagilino turimas žinias.

Viktorina ,,Ką žinai apie Lietuvos sportą?“

Kovo 9 dieną sporto salėje priešmokyklinių grupių vaikams vyko viktorina ,,Ką žinai apie Lietuvos sportą?“. Viktoriną organizavo sveikatos saugojimo kūrybinės grupės pedagogės D. Majauskienė, S. Uosienė ir V. Narutavičienė. Renginio tikslas – kūrybingai prisidėti prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos Kovo 11-os paminėjimo. Komandos varžybas pradėjo nuotaikinga M. Mikutavičiaus daina ir šokiu ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“. Po komandų prisistatymo vyko varžybos, kurios skatina vaikus domėtis sportu, olimpinėmis sporto šakomis, sveika gyvensena. Vaikai dėliojo dėliones su sportininkais, vardino žymiausias sporto šakas Lietuvoje, jų atstovus, žaidė estafetinius žaidimus, atsakinėjo į klausimus apie Lietuvos sportą. Ugdytiniai demonstravo žinias, skaitymo ir matematinius gebėjimus, sumanumą, atmintį, mokėsi dirbti komandoje. Visi buvo apdovanoti medaliais ir pakiliai nusiteikę grįžo į grupes.

Priešmokyklinės grupės išvyka į knygyną

Kovo 8 d. „Meškučių“ grupės vaikai su logopede Vilma Zeleckiene, priešmokyklinio ugdymo pedagoge Rasa Bltutiene ir auklėtoja Virginija Narutavičiene lankėsi knygyne „Pegasas“. Knygyno darbuotoja supažindino vaikus su knygyne esančių knygų įvairove bei ten esančiu vaikų literatūros skyriumi. Edukacinėje valandėlėje vaikams buvo pasakojama apie knygeles, kuriose gyvena pasakos. Vaikai susipažino su jiems pažįstamų pasakų rašytoju – Hansu Kristianu Andersenu, jo žymiomis pasakomis bei jų veikėjais, sprendė knygyno darbuotojų paruoštus kryžiažodžius, galėjo išbandyti detektyvo darbą (ieškojo knygyne pasislėpusių raidžių). Atsisveikindama knygyno darbuotoja apdovanojo vaikus maloniomis dovanėlėmis ir pakvietė dažniau apsilankyti bei įsigyti knygelių sau ar savo draugams.

,,Iki kitos žiemos, Seniai Besmegeniai!’’

Pirmoji pavasario diena lopšelio – darželio ,,Linelis“ ugdytiniams išskirtinė. Tai ne tik pavasario ,,gimimo’’, bet ir tradicinė atsisveikinimo su žiema ir jos simboliu – seniu Besmegeniu, diena. Visą savaitę ugdytiniai kartu su auklėtojomis ir tėveliais ruošė kūrybinių darbelių parodėlę ,,Seniai Besmegeniai ir jų draugai’’. O kovo 1-ąją vaikai dalyvavo šventinėje popietėje ,,Iki kitos žiemos, Seniai Besmegeniai!’’, kurią organizavo gamtosauginio ugdymo kūrybinė grupė.

Vaikai stebėjo, kaip jų mylimi  Seniai Besmegeniai (auklėtojos Rita Viskantienė, Genutė Viliušienė ir Lina Kairiūkštienė) ,,tirpsta’’. Jiems į pagalbą atskubėjo paukšteliai – zylutė ir vieversėlis (pedagogė Regina Kasparavičiūtė ir meninio ugdymo pedagogė Ingrida Vertelienė). Zylutė vaizdžiai parodė žemės kelionę aplink saulę, pasakojo kodėl keičiasi metų laikai, sugrįžta saulutė, bunda gamta. Vieversėlis pasveikino vaikus su pirma pavasario diena. Seniai Besmegeniai smagiai išlydėti į Laplandiją, kur susitiks su Kalėdų Seneliu ir saugiai praleis pavasarį, vasarą, rudenį.

 

,,Žiema, žiema bėk iš kiemo“

Paskutinę žiemos dieną darželyje vyko Užgavėnių šventė. Šventės tikslas – puoselėti lietuvių liaudies papročius ir tradicijas. Vaikai ir darželio bendruomenė rinkosi darželio kieme. Visi buvo pasipuošę šventinėmis kaukėmis. Čia galėjai pamatyti velniukus, raganas, ožį ir mešką, mitines būtybes, čigonus ir t.t. Šventę vedė čigonėlės (meninio ugdymo pedagogė Ingrida Vertelienė ir auklėtoja Aleksandra Kaštaunienė). Jos kvietė vaikus į ratelį, čia šoko, dainavo. Mat triukšmaujama ne veltui, taip gąsdinama žiema, kad išeitų ir užleistų vietą pavasariui. Nuo triukšmo pabudo meškutė (auklėtoja Rita Viskantienė). Vaikai dainavo jai dainelę apie meškutę. Meškutė pakvietė į ratelį ir oželį, kuris vaikus mokė garsiai mekenti, kad išgirstų ir išsigąstų žiema. Į šventės šurmulį įsijungė Kanapinis ir Lašininis. Jų kova suteikė vaikams daug džiugių emocijų. Vaikai padėjo traukti Kanapiniui virvę, taip jie nugalėjo Lašininį. Pakviestai Morei (logopedė Vilma Zeleckienė), vaikai atidavė pyktį, negerus darbelius, o ji palinkėjo, kad vaikų širdelėse liktų džiaugsmas sulaukus pavasario. Pašokę, padainavę, paskandavę ,,Žiema, žiema bėk iš kiemo“, vaikai išskubėjo į grupes skanauti blynų.

Lietuva – vaiko širdyje

Vasario 13 – 17 dienomis darželyje vyko akcija ,,Lietuva – vaiko širdyje“. Pirmadienį auklėtojos Zita Krištopaitienė, Aleksandra Kaštaunienė ir meninio ugdymo pedagogė Ingrida Vertelienė visiems vaikučiams ir pedagogėms pristatė akciją, kvietė kalbėti apie Lietuvą, prisiminti jos praeitį, daryti darbelius, švęsti  valstybės atkūrimo dieną – vasario 16-ąją. Antradienį vaikai grupėse dalinosi mintimis, žiniomis apie Lietuvą, kūrė jai širdeles, darė darbelius. Trečiadienį visi rinkomės darželio kieme, kiekviena grupė išmoningai leido laiką su atsinešta  šalies vėliavos spalvų atributika: ,,Drugelių“ grupė dėliojo žodį Lietuva iš spalvotų kaladžių, žaidė estafetinius žaidimus su spalvotomis gėlėmis ir balionais, ,,Viščiukų“ grupė – kūrė piešinius lentoje, skirtus Lietuvai, ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikai žaidė judrius žaidimus apie namelius ir gimtinę, ,,Ežiukai“ – varžėsi sporto estafetėse. Tą dieną niekas neliūdėjo, visi žaidė, džiaugėsi kitų darbeliais, o mažiausieji linksmai skandavo: Lietuva, Lietuva…

Akcija ,,Padėkime paukšteliams“

Vasario 9 dieną gamtosauginė kūrybinė grupė darželio bendruomenei organizavo akciją ,,Padėkime  paukšteliams“. Akcijos tikslas – skatinti vaikus mylėti ir saugoti gamtą, įprasti globoti silpnesnius. Vaikai, kartu su tėveliais, auklėtojomis visą savaitę darė lesyklėles iš antrinių žaliavų, rinko duonos trupinėlius, sėklas. Akcijos rytą vaikus pasitiko ,,išalkę paukšteliai“ (auklėtojos R. Viskantienė, V. Rudzytienė, V. Juknienė). Kartu su vaikais apžiūrėję lesyklėles, atsineštą lesalą, jomis pasidžiaugę visi patraukė kabinti lesyklėles darželio teritorijoje. Vaikai neužmiršo savo darbo, jie ne tik mielai pildo lesyklėles lesalu, bet pro langą stebi, kas gi vaišinasi jų dovanomis…

Sveikatos valandėlė „Česnako terapija“

Sausio 26 dieną darželio gamtosauginės kūrybinės grupės iniciatyva vyko sveikatos valandėlė „Česnako terapija“. Vaikai susitiko su Česnaku (auklėtoja metodininkė V. Juknienė) ir Svogūnu (auklėtoja metodininkė G. Viliušienė), padėjo išspręsti jų ginčą: kuris yra reikalingesnis ir svarbesnis. Darželio slaugytoja D. Ruginienė papasakojo apie česnako ir svogūno naudą ir jų gydomąsias savybes.

Pasikalbėję, smagiai pašokę, visi pasipuošė pakabukais, į kuriuos įdėta česnako skiltelių. Juos vaikams pasidaryti pagelbėjo tėveliai. Šie pakabukai saugos vaikus nuo plintančių virusų. Susėdę prie stalo visi vaišinosi duona su sviestu ir česnakų, svogūnų laiškų užtepėle, gėrė žolelių arbatą. Vyresni vaikai paragavo ir medučio. Vaikai noriai kvėpavo česnakų skleidžiamą kvapą, gražiai bendravo. Visi labai tikimės, kad česnakas ir svogūnas padės apsisaugoti nuo ligų…

 

Ekskursija į miškelį

Sausio 25 dieną ,,Ežiukų“ ir ,,Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai ir auklėtojos Rita Viskantienė, Prima Stankienė ir Violeta Rudzytienė lankėsi miškelyje. Kelionės tikslas – pratintis globoti laukinius gyvūnus ir paukščius, bei ugdyti meilę ir pagarbą gyvajai gamtai.    Renginio metu vaikai grožėjosi gamta, įvardijo pagrindinius žiemos požymius. Ugdytiniai stengėsi laikytis saugaus elgesio taisyklių, saugojo save ir draugus. Padedami auklėtojų išdėliojo atsineštas gėrybes: bulves, kopūstus, morkas, duoną (ačiū tėveliams!). Pažaidė judrų žaidimą ,,Diena- naktis“ ir, pilni teigiamų emocijų, grįžo į darželį.

Sniego karalystė 2017

2017 m. sausio 19 d. priešmokyklinio ugdymo grupių „Meškučiai“ ir „Voveriukai“, bei „Žiogelių“ grupės ugdytiniai ir jų auklėtojos rinkosi darželio kieme. Čia juos pakvietė logopedė V. Zeleckienė ir meninio ugdymo pedagogė I. Vertelienė, kurios kartu su darželio pedagogėmis dalyvauja respublikiniame plenere „Sniego karalystė 2017“. Pleneras skirtas Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams, bei XIX ir XX a. lietuvių romantizmo poeto, kunigo, teologijos daktaro, profesoriaus Maironio 155 gimimo metinėms pažymėti.

 Pedagogės ugdytinius supažindino su Maironio asmenybe ir jo kūryba, skaitė lyrinę baladę „Jūratė ir Kastytis“. Po to visi žiūrėjo animacinį filmuką „Gintarinė pilis“, o išbėgę į darželio kiemą lipdė šios baladės veikėjus: deivę Jūratę ir žveją Kastytį. Netrukus statiniai buvo išmarginti ne tik guašu, bet ir papuošti skrybėle, gintariniais karoliais, irklais, bei žvejo tinklu. Baladės veikėjus supo mėlynos jūros bangos, papuoštos akmenukais, kriauklėmis. Visas būrys dalyvių džiaugėsi bendru rezultatu ir nusprendė savo kūrinį pavadinti „Jūratė ir Kastytis“.

Žiemos pramogos

Darželio logopedė V. Zeleckienė su priešmokyklinio ugdymo grupių „Meškučiai“ ir „Voveriukai“ ugdytiniais ir jų pedagogėmis R. Baltutiene ir L. Paulikiene   vykdo projektą „Abėcėlės takeliu“. Pirmąją sausio mėnesio savaitę auklėtojos veiklą perkėlė į lauką. Vaikai su dažų buteliukais darželio teritorijoje sniegą išmargino įvairiaspalvėmis raidelėmis, piešinėliais, žodžiais. Kiekvienas vaikas galėjo ant sniego parašyti ne tik išmoktas raides, savo vardą, bet ir nupiešti gražų piešinį… Vaikai piešė ir po vieną, ir grupelėmis. Smagu, kad dalyvių neišgąsdino šaltukas ir visi džiaugėsi ne tik įdomia veikla lauke, bet ir  gautu gražiu rezultatu…

Trijų Karalių šventė

Sausio 6 dieną vaikus aplankė trys Karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras, o jiems kelią rodė Angelas. Karaliai vaikams papasakojo, jog eina pasveikinti Beatliejuje gimusio kūdikėlio Jėzaus ir neša jam dovanų – aukso, miros ir smilkalų.Trys karaliai pasakojo vaikams apie tradiciją šios šventės metu ant namų durų šventinta kreida užrašyti simbolius +K+M+B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras). Tikima, kad užrašius šias raides, namai bus apsaugoti nuo piktųjų dvasių. Karaliai kvietė visus linksmintis, dalytis džiugia nuotaika, gražiais palinkėjimais, gerumu. Išminčiai pranešė, kad didžiosios metų šventės jau baigėsi, todėl laikas atsisveikinti su eglute iki kitų metų ir pradėti ruoštis pavasariui, juk nuo trijų Karalių šventės diena pailgėja net per gaidžio žingsnį.

 

Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 dieną, darželio bendruomenė rinkosi į salę, minėti Tarptautinės tolerancijos dienos.  Ponia Tolerancija su savo dukryte pasakojo ką reiškia  žodis “tolerancija”, kokia jo prasmė. Vėliau visi kartu žiūrėjo puikų ir pamokantį animacinį filmuką „Obuolių maišas“ apie draugystę, pasiaukojimą, dėkingumą bei pagalbą kitam bėdoje. Džiugiai nusiteikę, vaikai išskubėjo į grupes kurti paukščio simbolio: vieni piešė, kiti aplikavo, o mažiausieji lipdė.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau keturioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra PAUKŠTIS.

Pyragų diena

TV3 iniciatyva lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti, o surinktas lėšas paaukoti. Mūsų darželyje ši iniciatyva buvo organizuota lapkričio 9 dieną. Tėvelių ir darželio darbuotojų keptais pyragais vaišinosi visi atėję į įstaigą. Nusipirkę pyrago gabalėlį už simbolinę kainą, galėjome nudžiugintį mažą žmogutį, kuriam šiandien labiausiai reikia pasveikti, reikia mūsų visų supratimo ir palaikymo.

Nuoširdžiai dėkojame grupių tėveliams, vaikučiams, įstaigos administracijai ir kitiems darbuotojams, prisidėjusiems prie tokios šaunios iniciatyvos. Teįsižiebia noras dalintis, bendrauti ir susipažinti. Ačiū už Jūsų šilumą ir gerumą.

Sferinis kinas

Spalio 27 d. darželio ugdytiniai turėjo galimybę pamatyti sferinį kiną mobiliąjame planetariume. Sferinės projekcinės sistemos pagalba viso kupolo viduje išgaunamas neįtikėtinas vaizdas. Mobilusis planetariumas – tai naujausia švietimo priemonė, šių laikų efektyviausiai veikianti virtualiai įprasminta tikrovė. Ugdytiniai rinkosi filmą „Užburtasis rifas“. Filmukas apie nykstantį rifą ir jo gelbėtojus: išmintingąjį delfiną Džeiką bei žuviuką vardu Neūžauga.

Apibėk darželį

Spalio  5 dieną  ugdytiniai dalyvavo Lietuvos sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro akcijoje ,,Apibėk darželį“, kurią inicijavo darželio vyr. slaugytoja ir visuomenės sveikatos  priežiūros specialistė G. Barkauskaitė. Akcijos tikslas – paskatinti vaikus kuo daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Ugdytiniai išklausę trumpą instruktažą apie bėgimo naudą, bei lauko aikštelėje padarę lengvą apšilimą, lydimi aklėtojų ir vedini darželio direktorės bėgo apie darželį.

Šventinis rytmetis „Eina rudenėlis takučiu“

Daug  šurmulio, džiugių emocijų suteikė Rudenėlio šventė. Darželio kieme susirinkusius vaikus pasitiko Rudenėlis  su savo draugais Kiškučiu, Ežiukais, Lietučiu. Visi  šokome, dainavome, pokštavome, žaidėme įvairius žaidimus – ratelius, vaišinomės obuoliais.

Gamtosauginio ugdymo kūrybinė grupė paskatino visus dalyvauti Rudenėlio gėrybių ir puokščių parodoje. Vaikai su tėveliais ruošėsi iš anksto: rinko gamtinę medžiagą, ieškojo ypatingų formų bei dydžių daržovių, vaisių. Daug gražių darbelių pradžiugino ne tik mažuosius, bet ir suaugusius.

Spalio 4-oji – Pasaulinės gyvūnijos diena

Kasmet spalio 4-ąją minime Pasaulinę gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dieną. Tokią dieną stengiamasi įvairiomis akcijomis prisiminti šio iškilaus žmogaus idėjas. Šios dienos minėjimas mūsų įstaigoje jau  yra tapęs tradicija. Šiemet šiai dienai atminti darželyje buvo organizuota piešinių paroda „Mano mylimas gyvūnėlis“. Ugdytiniai kartu su savo šeimos nariais, naudodami įvairią darbų atlikimo techniką, piešė, aplikavo, siuvinėjo ar lipdė savo mylimą gyvūnėlį. Aplankyti ir pažiūrėti šią parodą galėjo visi norintys. Visi apsilankiusieji  savo mintis galėjo užrašyti atsiliepimų knygoje.

Gamtosauginio ugdymo kūrybinė grupė dėkoja visiems ugdytinių tėveliams, kurie savo darbeliais prisidėjo prie šios parodos organizavimo.

Judėk laisvai-gyvenk sveikai

Rugsėjo 22 d. Judumo savaitės metu vyko sporto šventė ,,Judėk laisvai – gyvenk sveikai“. Renginio vedėjos, meškutės, ugdytinius ir darželio bendruomenę pakvietė apšilimui ir bendrai mankštai. Pasimankštinę jaunieji sportininkai jėgas ir greitį išbandė bėgdami apie darželį. Vėliau kiemelyje vyko dviratukų paradas. Prisiminus saugaus elgesio taisykles prasidėjo sportinės varžybos. Šventė buvo nuotaikinga ir linksma, vaikai patyrė daug džiugių ir šiltų emocijų.

Rugsėjo 1-oji

Jau beržai ir kaštonai liepsnoja,
Neša vasarą gervės ant sparnų vis tolyn ir tolyn,
Paklausykite! Kažkas skambina, šaukia,-
Tai rugsėjo pirmoji,
Ji, visus pasikvietusi, veda
Stebuklingon vaikystės šalin.

Mieli vaikučiai, tėveliai, pedagogai!

Sveikiname visus su Rugsėjo pirma – Mokslo ir žinių diena, bei kviečiame Rugsėjo 1 d. 10 val. į darželio kiemą.